Benefice na obnovu skateparku v Litoměřicích

Vydáno: 23.08.2015

Již za deset dní proběhne v Litoměřicích benefice na obnovu místního skateparku. Nadšenci do kultury od spolku NA SCÉNU, místní skateboardisti a spoustu dalších lidí, kteří nejsou líní propagovat dobrou věc, se příští sobotu 29.8. střetnou ve skateparku pod Tyršovým mostem, aby podpořili obnovu místního parku. Čeká na Vás pořádná dávka punkové a rockové hudby, loutkové divadlo STAR WARS, nejlepší ukázky skateboardových závodů jako hippie jump, best trick, nebo v noci osvětlený death race. 


Program je opravdu nabitý. Polovina skateparku je v průběhu akce přístupná všem, pro ty, kteří si chtějí zajezdit, nebo si zazávodit. V druhé půlce se nachází hudební scéna. Nejsou to typické skateboardové závody a o tom se sám můžeš přesvědčit na vlastní kůži.


 


Mezi hudební lákadla patří místní punk-rocková kapela Švindl, která se proslavila svým chytlavým songem „Ona je zamilovaná do filmový hvězdy“. Další dvě chuťovky jsou z Mělníka. Kapela Cirguz, která vás překvapí svým melodickým punkem. O té druhé kapele, po skvělém vystoupení na Mighty Sounds , portál Kids and Heroes napsal: „The Oxx, takhle by měl vypadat punk, mladý, divoký a chytlavý. Jako bych na moment získal dojem, že místní podzemní rock má nějakou budoucnost…“.


 


Nicméně to stále není vše. Ze zahraničí dorazí dokonce dvě kapely. Slovenskou krev k nám dovezou Shadow of Television, kteří nedávno odjeli svou první evropskou tour. Nicméně do Litoměřic přijedou hlavně podpořit skatepark. Největším lákadlem by pro Vás měla být kapela z Berlína The Mokkers. Dívčí skupina, která mezi tou dávkou chlapů a tvrdého punku přidá svou trochou do mlýna krásný psychadelic rock. 


 


Z kulturního bloku by to bylo vše, a co závody? V průběhu akce proběhne 5 bloků závodů. Očekávané klasiky jako best trick, Ollie contest, nebo hippie jump jsou na místě. Ovšem třešnička na dortu je časový death race, který bude začínat ve 22:00. Skatepark v Litoměřicích čeká premiéra s pravou night show. Pro lidi z daleka je možnost spaní ve stanu.


 


Beneficí, chceme především ukázat dostatečný zájem o toto místo, poukázat na to, že tento skatepark stojí za záchranu, a že by byla škoda, kdybychom o něj přišli. Doufáme, že touto beneficí budeme schopni zaplatit alespoň projekt na nový skatepark.


 


Přijď si zajezdit, zatrsat, nebo podpořit.


 


LINE-UP


14:00 Švindl (Litoměřice)


14:45 závody


15:30 Cirguz


16:30 závody – U-rampa


17:30 Shadow of Television (SK)


18:30 závody- Hippie jump


19:15 VOZICHET- loutkové divadlo STAR WARS


20:00 závody – Best trick


21:00 The Mokkers (DE)


22:00 závody- Death race


23:00 The Oxx (Mělník)


 


Sledujte událost na Facebook a připojte se do vytváření festivalu i vy!